Tulokset 2018

Käyttäytymiskoe 30.9.2018

Vastaava tuomari Marja Uusitalo
Koetoimitsija Essi Hämäläinen

MUSKETEER'S PINJA narttu saksanpaimenkoira, Anu Brofeldtahonen, hyväksytty BH
DREIWALD BLING BLING narttu hovawart, Mia Brunberg, hyväksytty BH
INKA OF ICE WINE narttu valkoinenpaimenkoira, Hanna el-Khouri, hyväksytty BH
MUSKETEER'S QAIA narttu saksanpaimenkoira pitkäkarvainen, Merja Helin, hyväksytty BH
JULSAMOROUS LITTLE BIG MAN uros australianpaimenkoira, Mona Hokkanen, hyväksytty BH
RISSIES IKKO uros suursnautseri musta, Tommy Kankkonen, hyväksytty BH
FINNMAIDEN'S BRUCE DICKINSON uros rottweiler, Miia Kantomaa, hyväksytty BH
EVERGREY'S UKI uros saksanpaimenkoira, Maiju Kolppo, hyväksytty BH
RISSIES CAPTAIN MORGAN uros suursnautseri musta, Anu Purola, tuomari keskeytti
LEEWAY'S IL CAMPIONE uros bokseri, Henna Tulkki, hyväksytty BH

Ralli-toko 9.6.2018

Vastaava tuomari Anna Klingenberg
Koetoimitsija Sirkka Hautsalo

ALO
1. SILIMEN USVA METSÄNNEITO narttu shetlanninlammaskoira, Oona Haahti 100/100
2. MACNILLIAN YOU'LL NEVER WALK ALONE narttu belgianpaimenkoira tervueren, Pernilla Tallberg 100/100
3. OSSEQUENTE O'DOLCE VITA narttu australianpaimenkoira, Riitta Wathén 98/100 RTK1
MUSCA-ROSAN ZSA ZSA narttu vehnäterrieri, Enni Eskola 0/100
NECRONOMICON TUTANKHAMON uros ibizanpodenco, lyhytkarvainen, Kati Gerdt 91/100
HUISIN JOYFUL MIRACLE narttu shetlanninlammaskoira, Tiina Heikkilä 88/100
HECARON HRVATSKA JADE narttu portugalinvesikoira, Minna Huhtinen 77/100
MUSKETEER’S INDIANA narttu saksanpaimenkoira, Essi Hämäläinen 90/100 RTK1
JULSAMOROUS MILLION REASONS uros australianpaimenkoira, Sanna Iivonen 89/100
BAWABU GAHIJI GERISA uros rhodesiankoira, Annaleena Kiikonen 88/100
DEVILISH NENAGH narttu irlanninterrieri, Jelena Kosareva 86/100
YENICERIN FELICITAS narttu dobermanni, Anniina Lantta 87/100
WELLMAT'S IDEAL ISADORA narttu bouvier, Merja Paananen 96/100
SINDI narttu x, Seija Pelkonen 98/100
ROSEBRIDGE'S LILY KISS narttu shetlanninlammaskoira, Mia Rokkanen 87/100
GOTCHA ARTHURIAN LEGEND uros portugalinvesikoira, Sonja Syväpuro 89/100
VETIKONPERÄN LYYLI narttu suomenlapinkoira, Hanna Viljamaa 87/100 RTK1

AVO
1. OFF LINE'S ON TIME narttu belgianpaimenkoira tervueren, Vivian Slätis 100/100
2. NOANARKIN BUBO LACTEUS uros sileäkarvainen noutaja, Sari Louhisola 97/100
3. DIAMONDFOX MONSIEUR CASCADE uros sileäkarvainen collie, Tuula Juvonen RTK2
MANDARABAN BOOGIE WOOGIE narttu lagotto romagnolo, Pia Backlund 75/100
CARA narttu spinone, Monica Joutsenjärvi 96/100
FROSTY MORNING'S ONSLOW uros cockerspanieli, Jutta Kaartinen -/100
VETIKONPERÄN KAAPO uros suomenlapinkoira, Jaana Kettunen -/100
PEACEMAKER'S BLACK JOLLY narttu kääpiösnautseri, Leila Komulainen 75/100
BLACK ELLES INVENTIVE MAGIC uros sileäkarvainen collie, Anniina Lantta 85/100
SANDCASTLE'S CHOSEN ONE uros sileäkarvainen collie, Eveliina Mykrä 81/100
IKURIN CANIS EXIMUS uros keeshond, Krista Näppä 81/100 RTK2
SISSINHEIMON NEXE narttu saksanpaimenkoira, Helena Rehnström 82/100
TANDEROZA GANGSTA'S PARADISE uros ranskanbulldoggi, Riikka Reikko 84/100 RTK2
SNOWPAW COCONUT narttu shetlanninlammaskoira, Mia Rokkanen 0/100
FROSTY MORNING'S MALENA narttu cockerspanieli, Marjut Saarainen 86/100

VOI
1. TUUS SMURFFIINA narttu kroatianpaimenkoira, Anniina Lantta 81/100
2. MARAVILLOSO MARGARITA narttu espanjanvesikoira, Nora Jokela 76/100
3. SIIPIVEIKON INNOKAS IHMEENTEKIJÄ uros novascotiannoutaja, Mari Anneli Pohjola 71/100
CHIRAYU LHUN-PO uros tiibetinspanieli, Tia Artes -/100
BAWABU DINGAME DIATA uros rhodesiankoira, Annaleena Kiikonen 0/100
WOOLMILL'S JITTERPOP JANET narttu pitkäkarvainen collie, Kerstin Nordström 0/100
REMARKABULL FOR LOVE AND GLORY uros bullmastiffi, Ina Valtola 0/100

EVL
1. MUSTAPIPPURIN AKATEEMINENVARTTI narttu mudi, Heidi Tenkanen 99/100
2. TAMMITÖRMÄN SMARAGDI narttu saksanmetsästysterrieri, Katri Lehmonen 93/100
3. WIRNEEN JUST JETSULLEEN narttu australianpaimenkoira, Maria Rostua 86/100
RUFFENUFF PEPPERMINT TWIST narttu pitkäkarvainen collie, Heidi Bechstein 0/100
ELORIEN AAMUNKUISKAUS narttu dalmatiankoira, Laura Heimonen 74/100
MARAVILLOSO ISLA narttu espanjanvesikoira, Nora Jokela 73/100
BROOKBEND FILIBERTTA narttu berninpaimenkoira, Eija Kaukonen 0/100
MOUNTAINHEAD'S PRIMO DEGIFFORD uros portugalinvesikoira, Nina Kurki 0/100
DINAISA SNOWFLAKE narttu australiankelpie, Lotta Lipsanen 84/100 RTK4
HOPP FALLERA APSNYGGA ABBE uros tanskalais-ruotsalainen pihakoira, Minna Mustamäki 77/100
TULIKÄPÄLÄN ROIHU RAISA narttu länsigöötänmaanpystykorva, Katja Rahkola -/100
CHEFKA'S HE'S SO FINE uros hovawart, Niina Sorvari -/100
SENITA HÜBSCH uros hovawart, Niina Sorvari 78/100
HILLRAISINS ALVIN uros labradorinnoutaja, Sanna Tahvanainen 0/100
FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE narttu belgianpaimenkoira tervueren, Pernilla Tallberg 77/100
GEMMABO ERIS narttu villakoira kääpiö, Heidi Tenkanen 0/100
CABAROO KEEN-EYE ANNIE narttu bordercollie, Sanna Tiilikainen 78/100
VALKOHAMPAAN IIK-IHQ narttu belgianpaimenkoira laekenois, Marja Tikka 74/100
MITHRANDIR BLIZZ narttu bordercollie, Minna Winqvist 84/100

Jälkikoe 31.5.2018

Vastaava tuomari Juha Kuronen
Koetoimitsija Maarit Isaksson

PAJÄ2
cpku LUMIPILVEN ONNENPOTKU, Barbro Henriksson 118/300 M:118 T:0


PAJÄ3
1. ssn TINTENFASS WANDERER HV'S DOTTER, Tina Ek-Liechti 262/300 M:177 T:85 JK3
2. hwn STEINROLLER SIGRID, Sanna Piilinen 240/300 M:160 T:80 JK3
spu MUSKETEER’S HARI, Vesa Kuosmanen 149/300 M:149 T:0
bpgn MUSTATUULEN XANADU, Anni Lemmetty 63/300 M:63 T:0
bcu FOR THE WIN JACK, Mirva Vainio 54/300 M:54 T:0

Rally-toko 10.2.2018

Vastaava tuomari Jaana Karppinen
Koetoimitsija Sirkka Hautsalo

ALO
1. TRONIC DESPERADO uros bordercollie, Kati Kekäläinen-Tupala 100 / 100
2.OFF LINE'S ON TIME narttu belgianpaimenkoira, tervueren, 15.4 Vivian Slätis 100 / 100 RTK1
3. FROSTY MORNING'S ONSLOW uros cockerspanieli, Jutta Kaartinen 99 / 100 RTK1
OMITUINEN TUNTURIRISAKAS narttu suomenlapinkoira, Susanna Kangasvuo, Tuomaripalkinto myönnetty 97 / 100
NERONLEIMAUKSEN CELESTE, narttu jackrussellinterrieri,Riitta Birck 71 / 100 RTK1
BLANCA,narttu lagotto romagnolo, Sirpa Haikarainen 87 / 100
JULSAMOROUS I CAN DO IT, narttu australianpaimenkoira, Mira Halme 97 / 100
RAIPELIN STELLA narttu labradorinnoutaja, Pia Henriksson 90 / 100
MUSKETEER'S INDIANA narttu saksanpaimenkoira, Essi Hämäläinen 99 / 100
MUSKETEER'S FRIIDU narttu saksanpaimenkoira, Maarit Isaksson 0 / 100
CARA narttu spinone, Monica Joutsenjärvi 95 / 100
FROSTY MORNING'S LUCETTA narttu cockerspanieli, Jutta Kaartinen 85 / 100 RTK1
MYY narttu jackrussellinterrieri, Moona Ketola 85 / 100
HEIKUNKEIKUN TULINEN RAKASTAJA uros suomenlapinkoira, Jaana Kettunen - / 100
WÄLIHARJUN LAAKSON LILJA narttu länsigöötanmaanpystykorva, Pirjo Kiuru 0 / 100
MIHAN NOKINENÄ uros snautseri, pippuri & suola, Outi Liukkonen 0 / 100
DROVER'S IN YOUR DREAMS narttu australianpaimenkoira, Elina Lopperi 94 / 100 RTK1
GLENHOUSE'S DO-DID-DONE narttu australianpaimenkoira, Anna-Mari Piitulainen 98 / 100
HALSOU DE LA VALLEE DU MOUTON uros lyhytkarvainen pyreneittenpaimenkoira, Essi Puolakanaho 76 / 100
TRINDY'S WILD JIM BEAM uros novascotiannoutaja, Niina Savela 90 / 100


AVO
1. NELLI narttu , Janniina Huttunen 99 / 100 RTK2
2. JOYFUL MELODY'S FANTASTIC FLASH uros bordercollie, Petra Hultin 99 / 100 RTK2
3. TENDING ICON uros bordercollie, Sirke Viitanen 98 / 100
PORTIN HALTIJAN GLORIA narttu rottweiler, Tuija Hurmekoski, Tuomaripalkinto myönnetty 90 / 100
NOISY DOG'S DANTE uros pumi, Carita Friberg 82 / 100
WILI uros , Pia Henriksson, 0 / 100
PINPOINT INVICTA narttu lancashirenkarjakoira, Varpu Jokinen 95 / 100
ELMERI uros , Jasmin Koljonen 82 / 100
SANJEET A'LANALA NOYA CASSANDRA narttu australianpaimenkoira, Marjo Loikkanen 96 / 100
ALLIHUUPAN KAPTEENI KOIRAMO uros labradorinnoutaja, Satu Palo 87 / 100
HONEYSTAFF'S ALL OF ME uros staffordshirenbullterrieri, Venla Pekkanen 0 / 100
CALAWAN JOSHUA uros länsigöötanmaanpystykorva, Suvi Salonen 87 / 100 RTK2
HAPSUTASSUN ELEGANT ESTELLE narttu cavalier kingcharlesinspanieli, Susann Wecksten 80 / 100
NORD STAR GASKO PRIM narttu bordercollie, Anne Vepsäläinen 0 / 100
MAISE'S NOBLE WISE MAN uros australianpaimenkoira, Vivian Viitanen 77 / 100
HELKYN ROQUEFORT uros labradorinnoutaja, Maria Wilenius 87 / 100


VOI
1. WIRNEEN HIRMUMYRSKY uros australianpaimenkoira, Marika Lindfors 88 / 100
2. CARAYDAN CHAMBURATO uros espanjanvesikoira, Heini Mölsä 78 / 100 RTK3
LOVLIPON THE NEXT GENERATION narttu polski owczarek nizinny, Suvi Mäkinen, Tuomaripalkinto myönnetty 0 / 100
BAWABU DINGAME DIATA uros rhodesiankoira, Annaleena Kiikonen 0 / 100
CABRAVOS NINKI NONK narttu espanjanvesikoira, Katja Kultalahti - / 100
WHEATSTONE U ROXX uros vehnäterrieri, Tiina Kurki 0 / 100


MES
1. BUDOAR MONROE uros lagotto romagnolo, Hanna Salovuori, 87 / 100
2. MARAVILLOSO ISLA narttu espanjanvesikoira, Nora Jokel 78 / 100
3. ZAKTANS JOYFUL JESSIE kääpiösnautseri, musta-hopea, Riikka Helkamäki 77 / 100 RTK4
CROWLEY NEW DELIGHT narttu cavalier kingcharlesinspanieli, Satu Turunen, Tuomaripalkinto myönnetty 0 / 100
VAUHTI-NOUDON LUNA LOVEKIVA narttu labradorinnoutaja, Iida Aakko 0 / 100
CEFEUS TAHVO II uros australiankelpie, Kirsi Aintila - / 100
LET'S DORNIER FOX narttu kultainennoutaja, Maisa Herranen 0 / 100
LAGO D'AMOREN RAGAZZA BALDA narttu lagotto romagnolo, Tere Jääskeläinen 0 / 100
MINTGARDEN'S MANGANESE narttu saksanpystykorva, mittelspitz, Mervi Polameri 0 / 100
VILMA narttu , Erja Saarto 0 / 100
JABIAN ARIA DI PARPIGNOLA narttu lagotto romagnolo, Hanna Salovuori 0 / 100

Tulokset 2017

Hakukoe, Porvoo 25.11.2017

Vastaava tuomari Reija Nieminen

PAHA1
1.Cpku LUMIPILVEN ONNENPOTKU, Barbro Henriksson 271/300 M:197 T:74 HK1

PAHA3
1. bptu ROGUE DE HAUTE VOLEE, Tarja Anttila 273/300 M:184 T:89 HK3
bpmn PYSÄKIN DAIKA TUULI, Riikka Makkonen, 163/300 M:75 T:88 Ohjaaja luopui

Jälkikoe, Porvoo 15.10.2017

Vastaava tuomari Tiina Puustinen

PAJÄ1
1. bpmn HOTIMPI CORALINE, Silja Lampinen 270/300 M:190 T:80 JK1
2. Cpku LUMIPILVEN ONNENPOTKU, Barbro Henriksson 258/300 M:188 T:70 JK1
3. bpmu PINKOJAN RODRIGUEZ, Pia Rapi 240 / 300 M:160 T:80 JK1
Dau BLANCO PIRATA TUMI, Reija Halmela PAJÄ1 47/300 M:0 T:47

PAJÄ3
1. ssn RISSIES QUICK LADY, Maiju Wiksten 251/300 M:173 T:78 JK3
bcu FOR THE WIN JACK, Mirva Vainio 77/300 M:77 T:0

Tokokoe 13.6.2017 Porvoo

Tuomari, Susanna Berghäll
Alokasluokka
1. ssn ZIRNAL OPIUM ROSE, AnnaMari Heikinheimo 190 / 200 1. Palkinto KP
2. aku MAISKIS BINTANG, Tiia Sandberg 188 / 200 1. Palkinto KP
3. beu NÖ, Martina Westman 182/200 1. Palkinto KP TK1
4. pitkäkarvainen collie uros FINN ARROW IMPOSING IMAGE Britta Henriksson 173.5 / 200 1. Palkinto
5. pitkäkarvainen collie uros LUMIPILVEN ONNENPOTKU Barbro Henriksson 168 / 200 1. Palkinto
6. bcu TRONIC HAMMER Sirkka Hautsalo 157 / 200 2. Palkinto
7. spu MUSKETEER'S NESTORI Maarit Isaksson 147 / 200 2. Palkinto
8. amerikanstaffordshirenterrieri narttu GOLDEN FERYA ALL THE RIGHT MOVES Merja Helin 138 / 200 3. Palkinto
9. cockerspanieliuros FROSTY MORNING'S LORENZO Kirsi Eloranta 92 / 200
10. lagotto romagnolo narttu MANDARABAN BOOGIE WOOGIE Pia Backlund 77 / 200

Avoinluokka
1. vanhaenglanninlammaskoira narttu CZARLINDA'S ONLY WITH MY HEART Eija Hyvättinen 307.5 / 320 1. Palkinto KP
2. spu TERROR JA-IV-TO Rhonda Holst 264 / 320 1. Palkinto
3. apn APPLE BLOOM NEVER ENDING STORY Marian Ahlskog-Karhu 255.5 / 320 2. Palkinto
4. bptu MUSTANTUISKUN YARCO Hanna Vilenius 237 / 320 2. Palkinto

Voittajaluokka
lagotto romagnolo narttu LAGO D'AMOREN RAGAZZA BALDA Tere Jääskeläinen 168 / 320
landseer narttu MAREUS DASHING FAERIE Christina Mielonen 146.5 / 320

Erikoisvoittajaluokka
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE Pernilla Tallberg 303 / 320 1. Palkinto KP
2. bcu FOR THE WIN JACK Mirva Vainio 288 / 320 1. Palkinto KP

Rally-toko 17.6.2017 Porvoo

Tuomari Tiia Hämäläinen
Alokasluokka, 18 kpl
1. Calawan Joshua, uros, länsigöötanmaanpystykorva, Suvi Salonen, 99/100
2. Helkyn Mesimarja, narttu, labradorinnoutaja, Anna-Mari Matikainen, 98/100
3. Helkyn Roquefort, uros, labradorinnoutaja, Maria Wilenius, 97/100
Bristregal Touch Of Regal, narttu, partacollie, Noora Kivilahti, 97/100, RTK1, TP
Nappulavaaran Kaikki Peliin, narttu, shetlanninlammaskoira, Nadja Böckerman, 92/100
Sydänystävän Marley, uros, saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen, Teija Hohtari, 0/100
Joyful Melody’s Fantastic Flash, uros, bordercollie, Petra Hultin, 75/100, RTK1
Benchmark Baby True Love, narttu, cockerspanieli, Sirkku Ingervo, 0/100
Maravilloso Margarita, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 91/100
Pinpoint Invicta, narttu, lancashirenkarjakoira, Varpu Jokinen, 0/100
Crawford Royal Mellow, narttu, cavalier kingcharlesinspanieli, Riina Katajala, 77/100
Tallpeak Fortune Hunter, uros, dalmatiankoira, Sini Kelo, 89/100
Rowells Top Secret, uros, welsh corgi pembroke, Maria Konsin-Palva, 81/100
Mandaraban Rock Around The Clock, uros, lagotto romagnolo, Marjo Kullberg, 70/100
Qubbling’s Anastacia, narttu, labradorinnoutaja, Annika Lönnfors, 92/100
Noanarkin Neomys Fodiens, uros, sileäkarvainen noutaja, Heidi Nurmi, 97/100
Ikurin Canis Eximus, uros, saksanpystykorva, keeshond, Krista Näppä, -/100 hyl tvä
Taikatalven Ghost Fire, uros, belgianpaimenkoira, malinois, Kati Vainikka, 81/100

Avoinluokka, 10 kpl
1. Alpenhirts Kitty, narttu, appenzellinpaimenkoira, Pirjo-Leena Kyrönaho, 96/100
2. Kuunsirpin Xcuse Me, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Tiina Botros, 96/100
3. Wirneen Hetimullekaikkinyt, narttu, australianpaimenkoira, Marika Suomalainen, 96/100
Karvin Something In The Air, narttu, kultainennoutaja, Niina Koivu, 92/100, TP
Chirayu Lhun-po, uros, tiibetinterrieri, Tia Artes, 89/100
Mandaraban Boogie Woogie, narttu, lagotto romagnolo, Pia Backlund, 0/100
Dandybern Gisella, narttu, berninpaimenkoira, Tanja Ikonen, 96/100
Taivaskallion Corazon, narttu, englanninspringerspanieli, Sirkku Ingervo, 0/100
Alpenhirts Nea, narttu, appenzellinpaimenkoira, Pirjo-Leena Kyrönaho, 95/100
Super Play’s Jacqueline, narttu, kääpiösnautseri, pippuri & suola, Melissa Merenheimo, 70/100

Voittajaluokka, 9 kpl
1. Gemmabo Eris, narttu, villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen, Heidi Tenkanen, 90/100, RTK3
2. Mustapippurin Akateeminenvartti, narttu, mudi, Heidi Tenkanen, 70/100
3. Robinstown Burnt Oak, narttu, sileäkarvainen kettuterrieri, Linnea Pietikäinen, 70/100
Ihanuuden Cassius Clay, uros, prahanrottakoira, Sini Vesterinen, 0/100, TP
Lago D’amoren Ragazza Balda, narttu, lagotto romagnolo, Tere Jääskeläinen, 0/100
Käpäläkoplan Tuuli, narttu, shetlanninlammaskoira, Tiina Linna, -/100, luopui
Mareus Dashing Faerie, narttu, landseer, Christina Mielonen, 0/100
Maravilloso Carmen, narttu, espanjanvesikoira, Marjo Parttimaa, 0/100
Miklaus Happy Jazz, uros, kultainennoutaja, Kirsi Petäjä, 0/100

Mestariluokka, 17 kpl
1. Magical Joy I’m Your Dream, narttu, bordercollie, Miira Hellsten, 96/100
2. Amelie, narttu, shetlanninlammaskoira, Maiju Aholainen, 95/100
3. Flying Orange de Haute Volee, narttu, belgianpaimenkoira, tervueren, Pernilla Tallberg, 89/100
Aquatic Mama Cocha, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 0/100, TP
Millitallin Xtrahulda, narttu, borderterrieri, Kaisa Ahonen, 0/100
Ruffenuff Peppermint Twist, narttu, pitkäkarvainen collie, Heidi Bechstein, 0/100
Cabaroo Magma Flow, narttu, bordercollie, Nadja Böckerman, 81/100
Royal Coctail Lucky Bringer, uros, australiankelpie, Marika Heikkinen, 71/100
Tuus Laventelilulla, narttu, kroatianpaimenkoira, Eija Hyvättinen, 79/100
Maravilloso Isla, narttu, espanjanvesikoira, Nora Jokela, 81/100
Tassuttelijan Greta Garbo, narttu, portugalinvesikoira, Tuija Kauhanen, 0/100
Sorbitol’s Bubble Odessa, narttu, villakoira, keskikokoinen, harmaa, aprikoosi ja punainen, Sari Koistinen, 83/100
October’s Harvest Time, uros, labradorinnoutaja, Hanna Kuusi, 0/100
Kepposen Rudolf, uros, shetlanninlammaskoira, Katja Pietiläinen, 0/100
Taavi, uros, x-rotu, Riitta Pohjola, 0/100
Tulikäpälän Roihu Raisa, narttu, länsigöötanmaanpystykorva, Katja Rahkola, 0/100
Milton, uros, Sinikka Werling, 0/100

Hakukoe 13.6.2017 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen
PAHA1
1. beu NÖ, Martina Westman, Numminen 283/300 M:196 T:87 HK1
2. knn HUTIKUTIN METSÄORVOKKI, Titta Järveläinen 281/300 M:190 T: 91 HK1
rwu HEIZELWOOD JAX, Saara Huomolin 246/300 M:184 T:62

PAHA2
1. bpmn SUHTEELLISEN KÄKI, Petteri Hotinen 289/300 M:192 T:97 HK2

PAHA3
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE, Pernilla Tallberg 275/300 M:186 T:89 HK3
2. bcu EYEWITNESS GAME ON Tuire Tamminen 271/300 M:186 T:85 HK3

IRO-koe 10-11.6.2017 Askola

Kokeen ylituomari: Juha Kuronen
Arvostelevat tuomarit / Judges: Charlotte Kranz (AT)

A-koe:
1. lbu Helkyn tyrni, ohjaajana Krista Forsblom (180/92) 272 pistettä, ykköstulos
2. knu Wauhti-Wiivan Legolas, ohjaajana Heidi Levander (176/92) 268 pistettä, kakkostulos
3. bcu Rajahiilen Vihuri, ohjaajana Ritva Holmström (187/70) 257 pistettä, kakkostulos
ei tulosta: lbu Helkyn Tuomas, ohjaajana Miia Leppälammi 212 pistettä
Keskeytetty tottiksessa: Mudi Takkutukan Vinha, ohjaajana Mira Hämäläinen

B-koe:
1. bcu Felltop Samurai, ohjaajana Karoliina Finnilä (192/83) 275 pistettä, ykköstulos
2. bpmn Blaze Cobra, ohjaajana Liia Rikkinen (178/89) 267 pistettä, kakkostulos
3. bcu Tending Overpower, ohjaajana Leea Saarela (178/88) 266 pistettä, kakkostulos
4. irlannin setteri Perfect Diamond Shadow Dog ohjaajana Kris Heinsoo, (189/76) 265 pistettä, kakkostulos
ei tuloksia:
ssu Voyager's Robbie Williams, ohjaajana Katja Parkkinen 194 pistettä
knu AJ's Cop, ohjaajana Heidi Levander 132 pistettä

Jälkikoe 18.5.2017 Porvoo

Tuomari, Juha Kuronen ja Samuli Juntto

PAJÄ1
bptn DOMINA Janica Nurminen 212/300 M:119 T:93
PAJÄ2
1. bptn FLYING ORANGE DE HAUTE VOLEE, Pernilla Tallberg 281/300 M:191 T:90 JK2
2. ben TOMERAN FENAKIITTI, Eeva Soisalo 230/300 M:154 T:76 JK2
lbu VARJOAHON NASTA KAVERI, Ritva Suoniemi 191/300 M:102 T:89
PAJÄ3
1. ssu TINTENFASS PEETU HR'S SON, Tina Ek-Liechti 274/300 M:186 T:88 JK3
2. bpmn RUUTIPUSSI QUICK, Susanna Stark 269/300 M:195 T:74 JK3
rwn MANOUMAN SANTA SANNA, Kiti Tommila, Tuomari keskeytti 116/300 M:27 T:89
bcu FOR THE WIN JACK, Mirva Vainio, Ohjaaja luopui 39/300 M:39 T:0

Etsintäkoe 7.5.17 Porvoo

Tuomari Juha Kuronen

PAEK1
Ssn ZIRNAL HAWAIIAN SUNRISE, AnnaMari Heikinheimo, Ohjaaja luopui 71/300 M:0 T:71
PAEK2
1. bpmn RUUTIPUSSI QUICK, Susanna Stark 279/300 M:191 T:88 EK2
PAEK3
1 lbu HELKYN ROQUEFORT, Maria Wilenius 289/300 M:199 T:90 EK3
2. Spn MUSANTERIN ANIS, Fiia Berghem 271/300 M:184 T:87 EK3
3. bpmn BLAZE COBRA, Liia Rikkinen 257/300 M:174 T:83 2.Palkinto EK3
Spn MUSKETEER'S FRIIDU, Maarit Isaksson, Ohjaaja luopui 191/300 M:105 T:86

Käyttäytymiskoe 26.4.2017 Porvoo

Tuomari Juha Kuronen

ben RU, Suvi Heinonen, Hattula, PAKK1 hyväksytty BH
sknn SALASANA BITTER AND TWISTED Mari Kuusaro PAKK1 hyväksytty BH
bpmn SUHTEELLISEN VASTUS, Jaana Lehtonen PAKK1 hyväksytty BH
knu WAUHTI-WIIVAN LEGOLAS, Heidi Levander PAKK1 hyväksytty BH
länsigöötanmaanpystykorva, FENNICAN HARDWICK, Asta Loponen PAKK0 ei hyväksytty